Porcelánové hrnky a šálky

Rádi a často si dopřejete šálek dobré kávy, kakaa či čaje? Tak proč si to rovnou nezpříjemnit naším tradičním, ale zároveň stylovým hrnkem či šálkem z porcelánu vyrobeným v naší rodinné dílně. Jako dekor používáme takové materiály, jako je například zlato či platina. Díky použití vhodných a kvalitních materiálů Vám na našem hrnku nikdy nepopraská glazura. Součástí šálků jsou i podšálky, který zdobí stejný dekor. Styl, tvar i barevné provedení je u našich porcelánových hrnků a šálků velice různorodé. Kromě tradičních hrnků se zvířátky v naší nabídce najdete i velice moderní provedení v podobě porcelánových termohrnků. Pokud tedy zrovna váháte čím obdarovat vašeho blízkého například k narozeninám, tak s naším unikátním hrnkem či šálkem z porcelánu určitě neuděláte chybu!

0,08 l
0,15 l
0,2 l
0,25 l
0,3 l
0,35 l
0,4 l
0,5 l
Goldfinger Porcelán
Doprava PPL

Doprava PPL

Expresní odeslání

Expresní odeslání

Ruční výroba

Ruční výroba

Originální design

Originální design

Jaký je rozdíl mezi keramikou a porcelánem?

Keramika a porcelán jsou oba materiály používané pro výrobu keramických výrobků, ale existují mezi nimi některé rozdíly v jejich složení, vlastnostech a výrobních technikách. Je důležité poznamenat, že rozdíly mezi keramikou a porcelánem mohou být jemné a mohou se lišit v různých kulturách a tradicích. Výrobní procesy, složení a používané techniky mohou také ovlivnit vlastnosti a charakteristiky obou materiálů.

KERAMIKA

Složení: Keramika je obecný termín pro všechny pevné, nekovové materiály vytvořené z hliny a dalších přírodních surovin, jako je křída nebo kaolin. 

Výpal: Keramické výrobky se obvykle vypalují při nižších teplotách (kolem 1000-1300 °C)

Vlastnosti: Keramika má obecně hrubší povrch a vyšší míru poréznosti.

Barva a dekorace: Keramika může být různobarevná, v závislosti na použité glazuře a dekorativních technikách.

Využití: Keramika se využívá v širším spektru aplikací, včetně nádobí, ozdobných předmětů, stavebních materiálů, uměleckých soch a dalších.

PORCELÁN

Složení: Porcelán je specifický typ keramiky vyrobený z čistého bílého kaolinu křemene a živce. Porcelán je známý pro svou jemnost a průsvitnost.

Výpal: Porcelán se peče při vyšších teplotách (kolem 1200-1400 °C). Vyšší teplota pečení porcelánu umožňuje jeho výjimečnou hustotu, tvrdost a průsvitnost.

Vlastnosti: Porcelán je známý svou vysokou odolností, nízkou porézností a výjimečnou tvrdostí, což mu dává jemný a hladký povrch

Barva a dekorace: Porcelán má obvykle bílou nebo krémovou barvu, zatímco 

Využití: Porcelán je často preferovaný pro výrobu jemného nádobí, luxusních dekorativních předmětů a uměleckých děl.
Naše rodinná firma GOLDFINGER porcelán se zabývá převážně malosériovou výrobou porcelánu a keramiky, zaměřenou na zákazníky hledající nápaditý design. Prodáváme a vyrábíme jak čajové a kávové soupravy, tak celé jídelní servisy či sety pro kavárny, restaurace a hotely.
Pro firmu MODERNISTA realizujeme výrobu veškerého sortimentu kubistické keramiky, která patří k nejvýraznějším kubistickým dekorativním předmětům své doby. Jedná se o ručně dekorované glazované odlitky z prvotřídního materiálu. Zaměřujeme se především na významné autory, jako jsou Pavel Janák, Vlastislav Hofman Rudolf Stockar a další.